Zaproszenie na ogólnopolską konferencję naukową pt.: „Wielość kultur: między dialogiem a konfliktem. Nauka-kultura-polityka”

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić na ogólnopolską konferencję naukową pt.: „Wielość kultur: między dialogiem a konfliktem. Nauka-kultura-polityka” organizowaną przez Instytut Polityki Międzynarodowej i Bezpieczeństwa (Zakład Cywilizacji Europejskiej) WPAiZ UJK, Muzeum Narodowe w Kielcach (oddział Muzeum Dialogu Kultur) oraz Wydział Zarządzania i Modelowania Komputerowego PŚk. Konferencja odbędzie się 12 maja 2017 roku w Muzeum Dialogu Kultur, Rynek 3 w Kielcach.

Konferencja ma na celu próbę integracji poznawczej pozornie  odbiegających od siebie dziedzin nauki, oraz pobudzenie do dyskusji nad koniecznością interdyscyplinarnego spojrzenia na problemy związane z kwestią wielokulturowości jako priorytetowego wyzwania współczesnego świata.

Zapraszamy do udziału w konferencji,

Organizatorzy.